Kontakt

ARS DENTAL Sp.z o.o. – Organizator Kampanii „Zachęć Swoje Dziecko Do Mycia Zębów”
Kampanii, która jest nam niezbędna, ponieważ świadomość polskich rodziców w temacie dbania o jamę ustną swoich dzieci jest bardzo niska.

Polacy nie wiedzą bowiem, jak często należy chodzić do dentysty, myć zęby i wymieniać szczoteczkę.  Z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że polski trzylatek statystycznie ma aż trzy zepsute zęby.

Sześciolatki mają próchnicę częściej niż ich rówieśnicy w Ugandzie i Wietnamie.

Na fotelu dentystycznym ani razu w swoim życiu nie usiadł co dziesiąty siedmiolatek.

Statystyki dotyczące starszych napawają grozą: 92 proc. nastolatków i 99 proc. dorosłych ma próchnicę.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych produktów do higieny jamy ustnej. Najczęściej jednak dedykowane są one dzieciom 3+. Produktów od pierwszego ząbka czy do dbania o jeszcze bezzębne dziąsła jest niewiele. Co więcej nawet jeśli rodzice zdecydują się na zakup tych produktów to często nie wiedzą jak z nich korzystać lub po prostu poddają się po kilku nieudanych próbach zachęcenia dziecka do otworzenia buźki. Spotkać ich potem możemy, przed gabinetem stomatologicznym z małym dzieckiem płaczącym z bólu, a oni ze wstydem opowiadają Stomatologowi jak to ich dziecko bardzo nie lubi myć zębów.

Wychodząc temu wszystkiemu naprzeciw wraz z brytyjską firmą Brush-Baby, która od niedawna gości na naszym rodzimym rynku pragniemy edukować rodziców i zachęcać maluchy do dbania o ząbki dziąsełka, podniebienie i język.

Patronat merytoryczny nad kampanią objęła Polska Akademia Stomatologii Dziecięcej

DYSTRYBUTOR PRODUKTÓW PRZYJAZNYCH

ARS DENTAL Sp. z o.o.
ul. Bychowska 51
04-536 Warszawa

www: www.arsdental.pl
e-mail: info@arsdental.pl
tel./fax: +48 (22) 617-81-05

KONTAKT DLA MEDIÓW

Paulina Marcinkowska – Kobierecka
Specjalista ds. Marketingu i PR
e-mail: Paulina@arsdental.pl
tel: +48 505-977-281