Kraina Zdrowego Uśmiechu relacja z grupowej wizyty adaptacyjnej

DSC01963

Cześć,

Napisanie relacji ze spotkania z dziećmi, lekarzem i rodzicami to wcale nie taka prosta sprawa. Tym bardziej, że każde dziecko jest inne i pisząc kolejną relację mam innego lekarza, a ile można pisać że było bez strachu, delikatnie i nikt nie odesłał z kwitkiem do innego gabinetu informując rodzica, że zębów mlecznych się nie leczy.

Nie mniej jednak wizyta adaptacyjna w Krainie Zdrowego Uśmiechu z Olsztyna, zaskoczyła mnie ogromnym naciskiem jaki położyła na wiedzę dla rodziców. Wiedzę, niezbędną dla młodego rodzica, który chce dbać o higienę jamy ustnej swojego dziecka.

Zdaję się, że takie podstawowe informacje jak ta, że próchnica to choroba zakaźna i oblizywanie smoczka czy też łyżeczki, przenosi próchnicę od osoby dorosłej do dziecka to nadal temat nieznany.

Mówiłam i namawiałam już nie raz, że zęby mleczne leczymy ponieważ przedwcześnie usunięte (te zepsute, rzecz jasna) nie torują drogi zębom stałym i w późniejszym okresie zęby się stłaczają i potrzebujemy wsparcia ortodonty. Nie wspomnę już o kosztach i długim czasie oczekiwania na prawidłowe ustawienie ząbków.

No dobra leczymy, ale niewiele z Was wie, że zęby mleczne leczy się również kanałowo (endodontycznie). TAK, one też mają korzenie, mniej rozwinięte ale jednak. Ratujmy każdy ząbek!

W kolejnych wpisach postaram się przekazać Wam więcej informacji w tym temacie, a teraz patrzcie jak wspaniale się bawiliśmy.

DSC01971 DSC01970
DSC01973DSC01977

Oczywiście w roli głównej model dużych zębów i ogromne szczoteczki. Dzieci uwielbiają ten zestaw!

DSC01967
DSC01963DSC01978  DSC01966

Oczywiście w całym spotkaniu najcudniejsi i najdzielniejsi byli mali pacjenci. Uśmiech tych maluchów podczas takiego spotkanie pokazuje nam jak ważna i potrzebna jest nasza praca. Pamiętajcie, że cały czas odwiedzamy gabinety stomatologiczne i sukcesywnie powiększamy listę Gabinetów Przyjaznych Małemu Pacjentowi.

 

Komentarze są niedostępne.