ARS DENTAL organizatorem ogólnopolskiej Kampanii Zachęć Swoje Dziecko do Mycia Zębów

Ostatnie targi stomatologiczne w Poznaniu i wielość rozmów ze stomatologami dziecięcymi przekonały nas do zorganizowania ogólnopolskiej kampanii zachęcającej dzieci do mycia zębów.

Kampania ta jest nam niezbędna, ponieważ świadomość polskich rodziców w temacie dbania o jamę ustną swoich dzieci jest bardzo niska.

Polacy nie wiedzą bowiem, jak często należy chodzić do dentysty, myć zęby i wymieniać szczoteczkę.  Z najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia wynika, że polski trzylatek statystycznie ma aż trzy zepsute zęby.

Sześciolatki mają próchnicę częściej niż ich rówieśnicy w Ugandzie i Wietnamie.

Na fotelu dentystycznym ani razu w swoim życiu nie usiadł co dziesiąty siedmiolatek.

Statystyki dotyczące starszych napawają grozą: 92 proc. nastolatków i 99 proc. dorosłych ma próchnicę.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnych produktów do higieny jamy ustnej. Najczęściej jednak dedykowane są one dzieciom 3+. Produktów od pierwszego ząbka czy do dbania o jeszcze bezzębne dziąsła jest niewiele. Co więcej nawet jeśli rodzice zdecydują się na zakup tych produktów to często nie wiedzą jak z nich korzystać lub po prostu poddają się po kilku nieudanych próbach zachęcenia dziecka do otworzenia buźki. Spotkać ich potem możemy, przed gabinetem stomatologicznym z małym dzieckiem płaczącym z bólu, a oni ze wstydem opowiadają Stomatologowi jak to ich dziecko bardzo nie lubi myć zębów.

BrushBaby dzieci

Wychodząc temu wszystkiemu naprzeciw wraz z brytyjską firmą BrushBaby, która od niedawna gości na naszym rodzimym rynku pragniemy edukować rodziców i zachęcać maluchy do dbania o ząbki dziąsełka, podniebienie i język.

Produkty BrushBaby, to m.in.: pierwsza soniczna szczoteczka do mycia zębów (od pierwszego ząbka), gaziki do przemywania i masowania dziąseł, gryzako szczoteczki do masowania dziąseł i uśmierzania bólu podczas ząbkowania, ale i pasty do zębów o bardzo niskiej zawartości fluoru z xylitolem.

Szczoteczka Brush Baby Babysonic

Pierwszym krokiem Kampanii jest, wymyślanie pomysłów na zachęcanie dzieci do mycia zębów w Internecie. Ponad 80 topowych blogerek parentingowych wspiera Kampanię na swoich blogach, wymyślając wraz z czytelnikami pomysły, zabawy i inne formy zachęcające dzieci do mycia zębów.

Kampanii przyświecają filmiki, które sukcesywnie nagrywamy: Jakimi metodami myć zęby, Jaką wybrać szczoteczkę do danego wieku, Kiedy zacząć dbać o higienę u malucha.

Współpracując ze stomatologami, planujemy również inne filmiki. Chcecie abyśmy nagrali coś konkretnego, koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Pracujemy również nad stworzeniem poradników dla rodziców małych dzieci, które mają być drogowskazem w codziennej higienie jamy ustnej ich dzieci. Poradniki te będą dostępne w wybranych gabinetach stomatologicznych.

Kolejny krok Kampanii to wybranie gabinetów, lekarzy stomatologów godnych polecenia – rodzicom małych dzieci. Gabinetów, przyjaznych małym pacjentom z dobrym podejściem do nich i w pełni zaangażowanych w swoją misję leczenia zębów, zachęcania małych pacjentów do przychodzenia do nich, a nie uciekania przed każdymi białymi drzwiami. Znacie gabinety godne polecenia? Dajcie nam znać o nich, pojedziemy, sprawdzimy i jeśli gabinet pozytywnie przejdzie selekcję, nadamy mu tytuł Gabinetu przyjaznego małemu pacjentowi.

Brush Baby dziecko

Przy samej kampanii zależy nam również na rzetelnej opinii produktów BrushBaby, więc jeśli korzystacie już z tych produktów, zapraszamy Was do dzielenia się opiniami. Wasze maluszki również zachęciła do mycia ząbków świecąca i tańcząca szczoteczka? Gryzako szczoteczka uśmierzyła ból podczas ząbkowania? Czyszczenie dziąseł maluchowi jest w waszej opinii proste i skuteczne? Smak pasty zachęca do mycia ząbków a jej skład Was nie odstrasza?

Codziennie staramy się Wam przybliżyć temat higieny jamy ustnej maluchów poprzez naszą obecność na Facebooku, YouTube i tu na blogu.

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Do poczytania.

Nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.co/ZachecSwojeDzieckoDoMyciaZebow

Kanał na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCPbEnLdbZdHbmCodDYcoqNQ

 
  • 24 października 2014
  • Porady

Komentarze są niedostępne.