Higiena jamy ustnej dziecka (0-16 miesięcy) – gaziki Brush-Baby

Pierwszy raz słyszycie, że trzeba myć jamę ustną swojemu niemowlakowi? Zadajecie sobie pytanie po co to robić skoro nie ma jeszcze zębów? Te i inne pytania często padają z ust rodziców. Powiemy wam dlaczego jest to tak ważne oraz jakie produkty sprawią, że czynność ta będzie łatwa i przyjemna.

Brush Baby Detal wipes gaziki
IMG_0350

Na naszym firmowym vlogu umieściliśmy ostatnio film dotyczący pierwszego etapu higieny jamy ustnej u najmłodszych. Testujemy w nim gaziki Brush-Baby, które doskonale nadają się do mycia i czyszczenia dziąseł u najmłodszych dzieci. Film z recenzją produktu znajdziecie poniżej.

W pudełku znajduje się 28 delikatnych, jednorazowych gazików firmy Brush-Baby. Każdy z nich zapakowany jest oddzielnie, co pozwala w zachowaniu najwyższego stopnia higieny. Gaziki przeznaczone są dla dzieci w wieku od 0 do 16 miesięcy. Mają szereg właściwości m.in. są antybakteryjne (ponieważ zawierają ksylitol), są akceptowalne przez dzieci (mają bananowy smak), a ponad to są wolne od fluoru i parabenów (nie zaszkodzą maluchowi).

Brush Baby Dental wipes gaziki do higieny

Uwierzcie mi, że czyszczenie dziąseł czy pierwszych ząbków dziecka to nie taka prosta sprawa jak mogło by się na pierwszy rzut oka wydawać. Dlatego też, warto mieć prosty oraz wygodny produkt, który znacznie uprości tą czynność. Buzia waszego malucha jest znacznie mniejsza od waszej, a musicie dokładnie oczyścić wszystkie powierzchnie dziąseł z zalegającego na nich pokarmu (to dokładnie te miejsca gdzie będą pojawiać się w przyszłości mleczaki). W pierwszej chwili niemowlak nie będzie wam pozwalał na swobodne manewrowanie w jego buzi, lecz po krótkiej adaptacji pozwoli na więcej. Nie zapominajcie również o oczyszczaniu powierzchni policzków i języka. Spójrzcie jak mi poszło:

Wykonując te czynności cyklicznie i systematycznie wasze dziecko przyzwyczai się do nich, co bezpośrednio przełoży się na mniejszy opór stawiany podczas mycia zębów w przyszłości. Zobaczycie, że sam maluch będzie czuł się lepiej, wy natomiast nawiążecie z nim nową nić porozumienia. W późniejszym okresie takie zabiegi możecie przełożyć na formę zabawy z dzieckiem. Oczywiście nie należy być nadgorliwym i czyścić jamy ustnej po każdym jedzeniu. W zupełności wystarczy wykonywanie takich czynności wieczorem po ostatnim karmieniu.

Brush baby Dental wipes gaziki do higieny
Brush baby Dentalwipes gaziki do higieny

Jeżeli nie macie gazików Brush-Baby, bądź właśnie się wam skończyły, możecie zamiast nich użyć tradycyjnych gazików jałowych nasączonych przegotowaną wodą bądź naparem z rumianku. Wykonujecie dokładnie te same czynności, maluch może być bardziej zdenerwowany ponieważ smak i tekstura zwykłych gazików jest dla niego dużo mniej przyjemna. Zatem życzę udanych prób, aby wasza pociecha była grzeczna, współpracowała i nie stawiała większych oporów.

Cena gazików DentalWipes: 34,50 zł

Więcej informacji na stronie: sklep.arsdental.pl

 

Komentarze są niedostępne.