Relacja z grupowej wizyty adaptacyjnej w Centrum Stomatologii Koło-Dent

1491-1477

„Lizaki psują się od zębów” – to dość przewrotne hasło, wymyśliła pewna dziewczynka po naszej drugiej wizycie adaptacyjnej w ramach projektu Gabinet Przyjazny Małemu Pacjentowi.

Tym razem nasze spotkanie z maluchami odbyło się w Centrum Stomatologii Koło Dent w Warszawie przy ul. Górczewskiej 114a, którego niepowtarzalny klimat tworzy profesjonalna załoga i w pełni oddany dzieciom stomatolog. Jeżeli w najbliższym czasie zamierzacie wybrać się do stomatologa ze swoim dzieckiem, to koniecznie zapamiętajcie ten adres.

Podczas spotkania towarzyszyły nam także: Ania z bloga Nebule.pl oraz Magda z Farmaceuta-radzi.pl

Słowa nie są w stanie nawet w części oddać tego, jak dobrze się bawiliśmy i jak odważni byli nasi pacjenci. Mam nadzieję, że nieco lepiej oddadzą to zdjęcia, które specjalnie dla Was wykonałam.

A więc po kolei.

W pełni przygotowani, czekaliśmy na dzieci.

DSC01401

Na początku zorganizowany został konkurs na narysowanie zdrowego lub chorego ząbka, który pozwolił nam skupić niektóre dzieci przy stoliku.

DSC01437

Wszystkie prace zostały nagrodzone. Brawo!

1433-1444

Dzieci wykazywały bardzo dużą chęć zdobywania wiedzy i zaczytywały się nawet w materiałach przygotowanych dla rodziców.

1452-1563

W gabinecie było jeszcze odważniej i ciekawiej. Pękaliśmy z dumy, jak dzieci chętnie i bez namowy zgłaszały się do pokazania ząbków i pełnej współpracy z lekarzem.

1491-1477

Niektórzy aby mocniej otworzyć buzię, pomagali sobie rączkami :)

DSC01511

Dokładność z jaką dzieci myły zęby specjalnemu modelowi, zachwycała nie tylko rodziców czy lekarza, ale i inne dzieci.

1530-1538
DSC01520

Wizyta, oprócz oswojenia dzieci z dentystą i gabinetem miała też za zadanie edukować dzieci i rodziców w temacie higieny jamy ustnej.

Przypominamy raz jeszcze, że z małym dzieckiem powinniśmy co 3 miesiące spotykać się w gabinecie stomatologicznym na profilaktycznym przeglądzie ząbków.

Pierwszą wizytę odbywamy jak tylko dziecku wyjdą pierwsze ząbki. Jeżeli przeoczymy ten moment, BEZZWŁOCZNIE udajemy się do stomatologa. Drogi Rodzicu, nie dopuść aby pierwsza wizyta Twojego dziecka u stomatologa, była wizytą spowodowaną bólem zepsutego zęba!

DSC01430

Na zakończenie maluchy otrzymały Dyplomy Super Pacjenta oraz małe upominki zarówno od nas jak i od Centrum Stomatologii Koło-Dent.

Dajcie znać gdzie mamy zorganizować taką grupową wizytę adaptacyjną.

Do następnego :)

 

Komentarze są niedostępne.