Warsztaty z higieny jamy ustnej w przedszkolu

dok.marcin

Czujemy się docenieni, współpracujący z nami stomatolog Marcin Łyżwa poprosił nas o pomoc w zorganizowaniu zająć na temat higieny jamy ustnej w zaprzyjaźnionym przedszkolu. Oczywiście bardzo chętnie się zgodziliśmy.

Poniżej krótka fotorelacja z warsztatów w fantastycznej grupie przedszkolaków. Przedszkolaków, które bardzo pozytywnie zaskoczyły nas swoją niesamowitą otwartością na zdobywanie wiedzy.

Zobaczcie sami jak chętnie z nami współpracowali i jak bardzo byli zainteresowani zarówno tym co mówiliśmy jak i tym co dla nich przygotowaliśmy.

DSC01574

Dzieci dosłownie były głodne wiedzy, a nie czekolady załączonej na obrazku :) Przywitały nas informacją, że od czekolady psują się zęby i tu należą się podziękowania Panią przedszkolanką za bardzo dobre przygotowanie dzieci do naszej wizyty. Maluchy potrafiły odpowiedzieć na większość pytań które dla nich przygotowaliśmy, oraz aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

DSC01569

Wiedza, wiedzą ale przedszkolaki najbardziej zainteresowane były świecącymi i tańczącymi szczoteczkami brushbaby. Dzieci od razu odkryły, że szczoteczki sonicznej nie wolno dotykać do noska bo strasznie łaskocze.

3
DSC01577W nagrodę za pokazanie ząbków, oraz piękne rysunki dzieci otrzymały upominki w postaci dyplomów, tematycznych książeczek oraz manualne szczoteczki do zębów, które dumnie prezentowały ustawiając się do zdjęć.

DSC01641DSC01627

 

 

 

 

DSC01629
DSC01661

Po czym chętnie wzięły udział w mini konkursie na narysowanie zdrowego lub chorego ząbka.

DSC01588

Pod koniec spotkania utrwaliliśmy wiedzę, a dzieci pokazały nam czego się nauczyły dokładnie myjąc ząbki.

1

Serdecznie dziękujemy Panu Doktorowi Marcinowi Łyżwa za wsparcie i wiedzę merytoryczną.

Gdybyście chcieli przeprowadzić takowe warsztaty w Waszym przedszkolu z nami koniecznie dajcie znać. Postaramy się zgrać terminy.

 

Komentarze są niedostępne.